День пам'яті жертв голодоморів

Date: 23 листопада 2018 о 11:40, Refreshed 26 листопада 2018 о 10:55

Однією з найстрахітливіших сторінок України, грандіозною гуманітарною катастрофою ХХ століття став жахливий Голодомор 1932-1933 років. Небачений в історії людства злочин проти дітей, літніх людей, українських селян загалом, штучно створений голод  у радянсько-більшовицькому виконанні, який визнано на політичному та законодавчому рівні  геноцидом українського народу.

Тоталітаризм радянської системи виявився важким випробуванням для мільйонів українців, які щиро сподіваючись на кращу долю, у відповідь отримали владу, яка основним своїм знаряддям зробила політику терору, голоду і страху.

Вшановуючи нетлінну пам’ять близько 10-ти мільйонів невинно убієнних співвітчизників, в тому числі і наших земляків –подолян, які, по суті, опинилися  в епіцентрі голодомору, в Петрашівській ЗОШ проведено лінійку-реквієм "Страта голодом"

Чому це трапилось? Навіщо? В ім’я чого? Пошуком відповіді на  ці запитання є « Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні» .Один із томів – « Вінницька область». Метою даного видання є всебічне і глибоке дослідження та донесення до масової свідомості об’єктивної інформації про злочини радянсько-комуністичного режиму проти людства, про його плани виморити голодом українських хліборобів , витравити традиційну  для селян культуру та прагнення господарювати на власній землі, змінити етнічну карту України і унеможливити саме існування української незалежної держави.

Розглянули представлені у книзі документи і матеріали, які розкривають трагічні сторінки Подільського краю, пов’язані з страшним Голодомором 1932-1933р. День жалю...День скорботи, печалі

Запалив нашу пам'ять. Свічки -

Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки.

Хвилиною мовчання та акцією "Запали свічу" вшанували імена загиблих від голоду, серед яких і наші односельчани-петрашівчани.

Невинно вбиті тодішньою  владою є неспростовним свідченням геноциду, сторінками людського болю, відчуттям несправедливої кривди, відчаю...

Хоча пам’ять про Голодомор завдає величезного смутку і болю, ми мусимо це пройти і подолати. Інакше нас вразить одна з найстрашніших хвороб – розлад пам’яті, що призводить до розпаду особистості, перетворює людину в істоту « НІХТО Й НІЗВІДКИ».

Україна пам’ятає, світ визнає.