Тиждень Толерантності

Date: 23 листопада 2020 о 19:35, Refreshed 24 листопада 2020 о 19:48

В усьому світі 16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.  Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 16 по 20 листопада 2020 року було проведено «Тиждень толерантності».

Головною метою було:

-       познайомити дітей з поняттями «толерантність» та «толерантна людина»;

-       виховати дружні відносини між дітьми;

-       розвивати у дітей почуття терпіння, доброти, поваги.

Впродовж тижня робота була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.

План проведення тематичного тижня, який спланувала педагог - організатор, Шпак Н.О., був насичений та різноманітний.

Упродовж тижня Толерантності всі діти приймали активну участь в різних заходах.

Тиждень почався із створення асоціативної стрічки «Риси толерантності» та флешмобу «Знайди посмішку», де участь взяли 1-9 класи, далі була вправа

«Крісло відвертості» для учнів 1-4 кл. і колективний проект «Дерево толерантності» (1-9 кл.). Впродовж тижня класні керівники провели години спілкування (3-5 кл. 6-9 кл.), переглянули мультфільми про толерантність та складали пазли.. Цікавим та веселим  був квест «Ми – рівні» (5-9 кл.), а вернісаж думок про толерантність, ввічливість, доброту (5-9 кл.) вразив своєю різноманітністю. Завершили тиждень анкетуванням «Чи толерантна ти людина» (5-9 кл.) та виготовленням наліпок на щоденник для всіх учасників освітнього процесу « Будьмо толерантними».