Тиждень Української писемності та мови

Date: 16 листопада 2020 о 07:21, Refreshed 30 листопада 2020 о 20:46

Ще у сиву давнину геніальний Сократ сказав: «Заговори, щоб я тебе побачив». І це дійсно так, адже саме з мови видно істине «обличчя» людини. А знати рідну мову – це обов’язок і просто людини, і громадянина своєї держави.

З метою популяризації рідної мови та поглибленого її вивчення у нашій школі з 09.11 по 13.11.2020 року був проведений тиждень Української писемності та мови.

Цікаво відкрився тиждень: конкурс епітетів «Заплету вінок рідній мові» спонукав кожен клас добирати епітети до слова "мова" на різні літери, учні 6-9 класів писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2020, який створив письменник і видавець Іван Малкович. А «детективний пошук» фразеологізмів відзначений  глибиною та масштабами пошуків. Зокрема, 9 клас дібрав найбільше (56)фразеологізмів до слова «нога»; 6 клас – 53 – до слова «зуби». У конкурсі малюнків, присвячених рідній мові, взяли участь 1-5 класи. Найкращі роботи – у Продана В. (3 клас), Рудас Д. (5 клас), Дзюбенка Р. (4 клас) та Воловодівської М. (4 клас), Дзюбенка С. (2 клас). Креативно підійшли до створення стіннівки про мову учні 9 класу. Їхня робота відмічена дипломом. Свою творчість змогли продемонструвати учні 1-5 класів та їхні класоводи. Вразила казка – пальчиковий театр першокласників, інсценізація 3 та 5 класів, презентація (VideoScribe) 6 класу, відео читання казок 2 і 4 класів.

У 6 класі вчителем Сіренко О.А.  був проведений відкритий урок на  тему: Володимир Рутківський
«Джури козака Швайки». Твір про волелюбних, сміливих героїв, які вміють вистояти у складних ситуаціях.